Blog

Usługi firm sprzątających groby? Dlaczego nasi Klienci je wybierają?

Sprzątanie grobów – czy warto zlecić to firmie

Od wielu lat coraz większą popularnością cieszą się usługi firm sprzątających groby. Coraz więcej osób wybiera firmy sprzątające groby. Czyszczenie grobów przed świętami, mycie pomników i całoroczna opieka nad grobami – to między innymi te zadania powierzają profesjonalistom. Dlaczego? O to postanowiliśmy zapytać naszych Klientów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, dlaczego zdecydowali się skorzystać z naszych usług i zlecili nam dbanie o groby bliskich. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami naszych Klientów. 

„Mieszkam za daleko”, czyli usługi firm sprzątających groby na odległość

Pan Michał z rodzinnej miejscowości wyprowadził się prawie na drugi koniec kraju. Stara się przyjeżdżać regularnie, aby odwiedzić groby bliskich, ale nadal jest to za rzadko jego zdaniem. Obecna sytuacja pandemiczna dodatkowo utrudnia podróżowanie. Dlatego właśnie wybrał usługi firmy sprzątającej groby. „Jakiś czas temu zdecydowałem się na całoroczne sprzątanie nagrobków. To pozwala mi nie martwić się, że miejsce spoczynku zarasta kurzem i mchem”.    

 „Zdrowie mi już nie pozwala” – zlecenie sprzątania grobu 

Pani Krystyna jest jedną z naszych pierwszych Klientek i śmiało możemy powiedzieć, że stałą. Dlaczego skorzystała z usług firmy sprzątającej groby? Motywacją do powierzenia pod opiekę grobów naszej firmie jest przede wszystkim zdrowie, które wraz z wiekiem pogarsza się. To utrudnia, a czasami uniemożliwia robienie porządków na grobach. Szczególny problem jest z ciężkimi pracami, a tych nie brakuje. Obecnie Pani Krystyna korzysta z oferty: pakiet świąteczny opieki nad grobami. Dodatkowo Pani Krystyna korzysta z naszych usług w trudnych sytuacjach, kiedy pogoda nie dopisuje. Wówczas zamawiana jest jednorazowa usługa sprzątania grobu. „Odwiedzam groby bliskich regularnie, ale nie mam siły już sprzątać. Chcę jednak, aby groby były czyste i zadbane. Wtedy czuję, że pamięć o bliskich nie zanika”.  

„Szukałam firmy, która odnowi litery na nagrobku” – indywidualne usługi firm sprzątających groby

Nasza współpraca z Panią Marzeną zaczęła się od odmalowania liter na kilku nagrobkach. Z czasem napisy tracą wyrazistość i trzeba je odnowić. Dlatego nasza firma świadczy kompleksowe usługi opieki nad grobami. Po odmalowaniu liter Pani Marzena postanowiła także powierzyć nam renowację pomnika, a także sprzątanie grobów przed różnymi okazjami. „Kiedy dowiedziałam się, że nie tylko odmalowujecie napisy, ale też możecie posprzątać zdecydowałam się spróbować. Jak wiele innych osób chcę, aby groby bliskich były czyste. Sama sprzątać nie lubię, choć chętnie odwiedzam cmentarz. Lubię przyjść i widzieć, że jest porządek. Wtedy z czystym sumieniem zapalam znicze”. 

„Nie mam czasu”, czyli usługi firm sprzątających groby alternatywą dla zapracowanych  

Pan Robert jest właścicielem firmy i na co dzień jest bardzo zapracowany. Dlaczego wybrał firmę Istotni.pl i nam dał zlecenie sprzątania grobów? „Kwestia wyboru priorytetów. Jeśli mam do wyboru poświęcić czas na sprzątanie grobu lub wspominanie moich bliskich poprzez obejrzenie starych zdjęć to zdecydowanie wybieram to drugie. A ja idąc na cmentarz chcę zapalić świeczkę i pomodlić się za ich dusze”. Pan Robert nie zapomina, aby systematycznie dbać o miejsce spoczynku zmarłych. Dlatego właśnie regularnie korzysta z naszych usług. Kiedy zbliżają się ważne dla niego daty dodatkowo zamawia ułożenie kwiatów i zapalenie zniczy. 

„Po prostu nie lubię sprzątać” – oddelegowanie obowiązków 

Pani Janina i Pan Zbigniew są bardzo aktywnym małżeństwem. Oboje pracują na etatach, wychowują dzieci i rozwijają swoje pasje. Zapytani o swoją motywację odpowiedzieli jednoznacznie. Pan Zbigniew stwierdził: „oboje z żoną nie lubimy prac gospodarczo-porządkowych i nie chcemy tracić na nie czasu. Odwiedzając groby rodziców nie musimy przejmować się sprzątaniem, zapalimy świeczki i odmówimy modlitwę.” Zdecydowanie lepiej jest wybrać usługi firmy sprzątającej groby, niż zmuszać się do samodzielnych prac, ponieważ wówczas efekt może nie być zadowalający.
 

„Nie chce zniszczyć nagrobka”, czyli powierzenie prac profesjonalistom 

Każdy materiał z którego wykonany jest grób wymaga innego podejścia w czyszczeniu. Duża część naszych Klientów zdecydowała się oddać czyszczenie pomników w ręce profesjonalistów, aby nie uszkodzić powierzchni. „Postawienie pomnika było dużym wydatkiem w naszym budżecie domowym, więc chcemy, aby wyglądał jak nowy jak najdłużej” powiedziała Pani Karolina. Po chwili dodała: „Nie zliczę ile razy popsułam coś w domu, bo użyłam zbyt agresywnego środka czyszczącego, bądź zbyt mocno tarłam ostrą gąbką. Wolę nie ryzykować”. Profesjonalne mycie pomników i czyszczenie grobów pozwalają uniknąć takich niefortunnych zdarzeń. 

Przeczytaj o sposobach sprzątania grobów w zależności od tego z jakiego materiału są zrobione – Sprzątanie grobów – jak to zrobić?

Każdy powód, aby zadbać o groby bliskich jest dobry 

Nasi bliscy zasługują na pamięć i spoczynek w miejscach estetycznych i otoczonych szacunkiem. Tylko odpowiednia opieka nad grobami jest w stanie to zapewnić. Dlatego zachęcamy do skorzystania z usług istotni.pl, firmy której misją jest zadbanie o groby Państwa bliskich.

Sprawdź ofertę i nasze realizacje