Skip to content Skip to footer

Dlaczego nasi Klienci korzystają z usług firm sprzątających groby?

Zapytaliśmy naszych Klientów dlaczego zdecydowali się skorzystać z naszych usług dbania o groby bliskich. Zachęcamy do sprawdzenia jak nasza firma odpowiedziała na ich indywidualne potrzeby. 

„Mieszkam za daleko”

Pan Michał z rodzinnej miejscowości wyprowadził się prawie na drugi koniec kraju. Stara się przyjeżdżać regularnie, aby odwiedzić groby bliskich, ale nadal jest to za rzadko. Obecna sytuacja pandemiczna dodatkowo utrudnia podróżowanie. „Dlatego jakiś czas temu zdecydowałem się na całoroczne sprzątanie nagrobków. To pozwala mi nie martwić się, że miejsce spoczynku zarasta kurzem i mchem”.   

 „Zdrowie mi już nie pozwala” 

Pani Krystyna jest naszą jedną z pierwszych Klientek, która pozostała z nami do teraz. Motywacją do powierzenia nam pod opiekę grobów jest przede wszystkim zdrowie, które z roku na rok coraz bardziej utrudnia porządki – a szczególnie te cięższe. Obecnie Pani Krystyna korzysta z pakietu świątecznego, a w czasach trudnych warunków pogodowych dodatkowo zamawia jednorazową usługę. „Odwiedzam groby bliskich regularnie, ale nie mam siły już sprzątać. Chce jednak, aby były czyste i zadbane. Wtedy czuję, że pamięć o nich nie zanika”. 

„Szukałam firmy, która odnowi litery na nagrobku” 

Nasza współpraca z Panią Marzeną zaczęła się od odmalowania liter na kilku nagrobkach – a skończyło się na dołożeniu usług sprzątania i renowacji. „Kiedy dowiedziałam się, że nie tylko odmalowujecie napisy, ale też możecie posprzątać zdecydowałam się spróbować. Jak wiele innych osób lubię mieć czysto, ale sama sprzątać nie lubię. Dotyczy to też rodzinnego grobu”. 

„Nie mam czasu” 

Pan Robert jest właścicielem firmy i na co dzień jest bardzo zabiegany. „Kwestia wyboru priorytetów. Jeśli mam do wyboru poświęcić czas na sprzątanie grobu lub wspominanie moich bliskich poprzez obejrzenie starych zdjęć to zdecydowanie wybieram to drugie. A ja idąc na cmantarz chce zapalić świeczkę i pomodlić się za ich duszę”. Jednak Pan Robert nie zapomina o zadbaniu o miejsce spoczynku zmarłych. Regularnie korzysta z naszych usług. W okresie bardziej intensywnej pracy domawia dodatkowo ułożenie kwiatów i zapalenie zniczy. 

„Po prostu nie lubię sprzątać” 

Pani Janina i Pan Zbigniew są bardzo aktywnym małżeństwem. Oboje pracują na etacie, wychowują dzieci i rozwijają swoje pasje. Zapytany o swoją motywację w wynajmie firmy sprzątającej groby bliskich Pan Zbigniew powiedział nam, że „oboje z żoną nie lubimy prac gospodarczo-porządkowych i nie chcemy tracić na nie czasu. Odwiedzając groby rodziców nie musimy przejmować się sprzątaniem, zapalimy świeczki i odmówimy modlitwę.” 

„Nie chce zniszczyć nagrobka” 

Każdy materiał z którego wykonany jest grób wymaga innego podejścia w czyszczeniu. Duża część naszych Klientów zdecydowała się oddać czyszczenie w ręce profesjonalistów, aby nie zepsuć powierzchni. „Postawienie pomnika było dużym wydatkiem w naszym budżecie domowym, więc chce by wyglądał jak nowy jak najdłużej” powiedziała Pani Karolina. Po chwili dodaje: „Nie zliczę ile razy popsułam coś w domu, bo użyłam zbyt agresywnego środka czyszczącego, bądź zbyt mocno tarłam ostrą gąbką. Wolę nie ryzykować”. 

Przeczytaj o sposobach sprzątania grobów w zależności od tego z jakiego materiału są zrobione – Sprzątanie grobów – jak to zrobić?

Każdy powód, aby zadbać o groby bliskich jest dobry 

Nasi bliscy zasługują na poświęcenie im czasu. Dotyczy to nie tylko tych osób, które są jeszcze z nami (i oby były jak najdłużej). W przypadku osób, które straciliśmy jest to o tyle ważne, że bez naszej pamięci odejdą w zapomnienie, a ich groby ulegną zniszczeniu. 

Dlatego zachęcamy do skorzystania z usług istotni.pl, której misją jest zadbanie o groby Waszych bliskich.

Sprawdź ofertę i nasze realizacje