Blog

Zadbany grób przez cały rok

Zadbany grób przez cały rok

Na początku listopada tłumnie ruszamy na cmentarze, aby je wyczyścić, ustawić kwiaty i zapalić lampkę. Jednak pomnikami pamięci warto zajmować się przez cały rok. 

Dlaczego warto sprzątać grób w ciągu roku?

Zadbane miejsce pochówku bliskich jest wyrazem szacunku i pamięci o nich. Istnieją także bardziej prozaiczne powody dla których warto to robić. 

Regularne sprzątanie grobu może przedłużyć jego żywotność

Ogólna zasada porządków, że lepiej sprzątać częściej, ale krócej, dotyczy również nagrobków. Sprzątając regularnie przedłużymy życie grobów, szczególnie jeśli są one zrobione z bardziej wymagających materiałów, m.in z piaskowca dobrze jest regularnie zmiatać kurz, a lastryko czyścić z odbarwień po deszczach. 

Są to wymagające czynności, ale wysiłek w regularnej opiece nad grobem zwróci się w świetnym wyglądzie przez długi czas.

O tym jak czyścić groby z różnych materiałów przeczytasz tutaj: Sprzątanie grobów – jak to zrobić?

Obowiązek dbania o grób

Na właścicielu grobu ciąży obowiązek dbania o niego. W przypadku kiedy z danego nagrobka odpadnie jego część i uszkodzi sąsiednie nagrobki to dodatkowym obowiązkiem jest rekompensata zniszczeń. Czasami może się to wiązać z dużymi kosztami. Całoroczna opieka nad grobem pozwala na regularną weryfikację stanu całego pomnika i wcześniejszą interwencję. 

Nie musisz jednak sprzątać tego samodzielnie. Nasza firma zajmuje się kompleksową i całoroczną opieką nad grobami. 

Tutaj sprawdzisz naszą ofertę