Blog

Dbanie o groby na odległość – komu powierzyć to zadanie i jak je zlecić?

Dbanie o groby na odległość - komu powierzyć to zadanie i jak je zlecić?

Żyjemy w czasach, gdzie wiele osób nie mieszka w swoich miastach rodzinnych. Przeprowadzki z powodu pracy, a także życia osobistego są zupełnie naturalne. Zmieniamy miejsce zamieszkanie nie tylko w obrębie kraju. Stosunkowo wile osób decyduje się na w wyjazd za granicę. Z powodu odległości i codziennych obowiązków nie zawsze jest możliwość, aby odwiedzić rodzinne strony. Szczególnie trudne jest przemieszczanie się w czasie pandemii, kiedy na całym świecie obowiązuje pełno obostrzeń. Dlatego nasuwa się pytanie jak zadbać o groby bliskich? Czy dbanie o groby na odległość jest możliwe? Komu powierzyć okazjonalną lub całoroczną opiekę nad grobami? 

Odległe miejsce zamieszkania czy też brak możliwości podróżowania nie oznaczają, że groby najbliższych będą zaniedbane. Obowiązek ten można bowiem zlecić w bardzo łatwy sposób firmie, która się w tym specjalizuje. Dbanie o groby na odległość jest więc nie tylko możliwe, ale też łatwe. Firma sprzątająca groby, w imieniu rodziny nie tylko umyje pomnik, sprzątnie jego otoczenie, ale też zapali znicze i położy kwiaty w wyznaczonym terminie. Dodatkowo prześle dokumentację fotograficzną, która pokaże rzetelne wykonanie pracy. 

Dbanie o groby na odległość – co wchodzi w zakres takich usług?

Wszystko zależy od pakietu , którzy wybierzemy. W ofercie opieki nad grobami są m.in.: jednorazowe sprzątanie grobu przed świętami, mycie pomników, czy też całoroczne dbanie o groby. Aby nasi Klienci czuli się komfortowo, przy każdym zleceniu zostaje wskazana osoba, która jest z dedykowanym Opiekunem Klienta. Z doświadczenia wiemy, jak ważne jest indywidualne podejście przy usługach związanych z opieką nad grobami. Dlatego zawsze uzgadniamy zakres wykonywanych prac. Niektóre miejsca spoczynku wymagają wyłącznie dokładnego i profesjonalnego umycia grobu. W innych potrzebna jest pielęgnacja kwiatów na grobie, a kolejne będą wymagały wymiany roślin w donicach na pomniku bądź odmalowania liter na grobie.
Nasza firma w swojej ofercie ma kompleksowe dbanie o groby w całej Polsce niezależnie od położenia czy wielkości cmentarza. Z kolei szeroki wachlarz usług i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam na spełnianie potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów.

Okazjonalne i całoroczne dbanie o groby – jak zlecić usługę?

Nasza firma Istotni.pl nie tylko elastycznie podchodzi do potrzeb Klientów, ale też do sposobu zamawiania naszych usług.

Zlecając opiekę nad grobami bliskich można skontaktować się z nami na kilka sposobów: od tradycyjnego telefonu, poprzez kontakt drogą e-mailową, a kończąc na samodzielnym zakupie usługi poprzez formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej.
Z myślą o naszych Klientach przyjmujemy zarówno przelewy tradycyjne oraz szybkie płatności za pomocą PayU.

Indywidualna obsługa Klienta i profesjonalne wykonywanie usług

Tak, jak wspomnieliśmy, do każdego zamówienia przydzielany jest dedykowanego Opiekuna Klienta, który czuwa nad jak najwyższym wykonaniem usługi. Natomiast nasi pracownicy podchodzą do swoich zadań z pełnym profesjonalizmem i szacunkiem należącym się miejscu. A w razie potrzeb zawsze odpowiadamy na wszelkie pytania.

Pamiętajmy, że regularne dbanie o groby jest wyrazem szacunku i ma wymiar symboliczny. Wiążą się z tym również kwestie czysto praktyczne. Bieżące czyszczenie grobów pomaga uniknąć powstania silnych zabrudzeń, które później są bardzo trudne do usunięcia.

Poznaj naszą ofertę i sprawdź nasze realizacje.